سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی
... حبل المتین ...
شنبه 90 آبان 14 :: 11:9 عصر ::  نویسنده : حسین

دعای عرفه

1ـ ستایش حق تعالی:

ستایش سزاوار خداوندی است که کس نتواند از فرمان قضایش سرپیچد و مانعی نیست که وی را از اعطای عطایا، باز دارد. و صنعت هیچ صنعتگری به پای صنعت او نرسد. بخشنده بی‎دریغ است. اوست که بدایع خلقت را به سرشت و صنایع گوناگون وجود را با حکمت خویش استوار ساخت... .

2ـ تجدید عهد و میثاق با خدا:

پروردگارا به سوی تو روی آورم. و به ربوبیت تو گواهی دهم. و اعتراف کنم که تو تربیت کننده و پرورنده منی. و بازگشتم به سوی توست. مرا با نعمت آغاز فرمودی قبل از این که چیز قابل ذکری باشم... .

3ـ خود شناسی:

و قبل از هدایت مرا با صنع زیبایت مورد رأفت و نعمت‎های بی‎کرانت قرار دادی. آفرینشم را از قطره آبی روان پدید آوردی. و در تاریکی‎های سه‎گانه جنینی سکونتم دادی: میان خون و گوشت و پوست. و مرا شاهد آفرینش خویش نگرداندی و هیچ‎یک از امورم را به خودم وانگذاشتی... .

4ـ راز آفرینش انسان:

ولی مرا برای هدفی عالی یعنی هدایت (و رسیدن به کمال) موجودی کامل و سالم به دنیا آوردی. و  در آن هنگام که کودکی خردسال در گهواره بودم، از حوادث حفظ کردی. و مرا از شیر شیرین و گوارا تغذیه نمودی. و دل‎های پرستاران را به جانب من معطوف داشتی. و با محبت مادران به من گرمی و فروغ بخشیدی... .

5ـ تربیت انسان در دانشگاه الهی:

تا این که با گوهر سخن، مرا ناطق و گویا ساختی. و نعمت‎های بی‎کرانت را بر من تمام کردی. و سال به سال بر رشد و تربیت من افزودی. تا این که فطرت و سرنوشتم، به کمال انسانی رسید. و از نظر توان اعتدال یافت. حجتت را بر من تمام کردی که معرفت و شناختت را به من الهام فرمودی... .

6ـ نعمت‎های خداوند:

آری این لطف تو بود که از خاک پاک عنصر مرا بیافریدی. و راضی نشدی ای خدایم که نعمتی را از من دریغ داری. بلکه مرا از انواع وسائل زندگی برخوردار ساختی. با اقدام عظیم و مرحمت بی‎کرانت بر من . و با احسان عمیم خود نسبت به من، تا این که همه نعماتت را درباره من تکمیل فرمودی... .ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

شنبه 87 اسفند 24 :: 8:33 صبح ::  نویسنده : حسین

 
                                ای طور تجلی الهی !                 صد همچو کلیم در تو فانی
                                گر کنه تو را کلیم جوید                طور است و جواب لَن ترانی
                                اوصاف تو در بیان نگنجد               ور هر سر مو شود زبانی
                                فرموده به شانت ایزد پاک            لولا لَما خَلقتُ الافلاک

سلام بر رسول خدا که در ولادتش ، طاق کسری دچار شکست شد ، 14 کنگره از قصر فرو ریخت ، آتشکده های فارس خاموش گشت ، بت ها به زمین ریخت و انوشیروان و موبدان دچار خوابهای وحشتناک شدند و در واقع این طاق های ظلم بود که شکست و ستم و جهل بود که فروریخت و این ظالمان بودند که پریشان شدند.

روزهایی رو جشن می گیریم که فرستاده ای از جانب خدای متعال به سوی ما آمد که دین را برای ما کامل کرد و در زندگی به ما درس مهربانی آموخت و در سیره اش جز خُلق عظیم و مهر و محبت و عفو و گذشت چیزی دیده نشد. روز ولادت پیامبر هر روزی که باشه مهم اینه که تمام تلاشش رو برای تشکیل جامعه ی توحیدی به همراه انس و الفت بکار برد و با تمام عوامل تفرقه و جدایی ،گرچه در ساختن نمادهایی اسلامی چون مسجد ضرار نمایان میشد مبارزه کرد.

پیامبر وحدت رویه مسلمانان در جامعه اسلامی را بنیانگذاری کرد و اون رو از اهم واجبات دونست و در تزاحم دو واجب ، اونچه رو که موجب تحکیم پایه های اتحاد و همدلی مسلمانان بود رو مقدم داشت و اونچه رو که موجب اختلاف و تفرقه میشد ، از گناهان کبیره شمرد. اکنون دشمنان ما فهمیدن که بهترین مبارزه با نوری که اسلام در جهان ظلمت زده و تاریک روشن کرده در تفرقه بین پیروان اون خلاصه میشه پس وظیفه همه ماست که از تفرقه دوری کنیم تا موجب خشنودی رسول خدا گردیم. 

السلام علیک یا محمد رسول الله(ص) 

اما در آستانه سال نو ( سال 1388 هجری شمسی ) هستیم ، تا حالا به معنی این عدد که اینقدر اون رو تکرار می کنیم فکر کردین ؟  بله 1387 سال از هجرت رسول خدا از مکه به مدینه گذشت اما تنها این ظاهر اونه بلکه این هجرت یعنی اینکه ما مسلمونا اهل هجرتیم ، هجرت از گناه ، جهل و شرک به سوی حق ، علم و خوبی ها و به گفته پیامبر مهاجر کسی است که از کثیفی و زشتی دوری می کنه و هجرت امری است همیشگی . . .

سال خوبی داشته باشین.
موضوع مطلب : ولادت, وحدت, سال نو, هجرت, مهربونی
1   2   3   4   5   >>   >   
درباره وبلاگ

نویسندگان
حسین (91)
صفحات وبلاگ
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 821
بازدید دیروز: 964
کل بازدیدها: 1442366>